soruSoru: kiralık araçlarda Rezervasyon Şartları
Cevap:

İnternet sitemiz aracılığıyla yapmış olduğunuz rezervasyonlar aşağıdaki şartlar ile geçerlidir:

Sitemizden yapmış olduğunuz bilgi girişleri güvenli ortamda yapılmaktadır. Rezervasyonu tamamlamanızı takiben belirtmiş olduğunuz e-mail adresine rezervasyonun belirtilen şekilde alındığına dair bir e-mail alacaksınız. Bu e-maili saklamanız gerekmektedir, tekrar site üzerinden bu e-maile ulaşmanız mümkün olmayacaktır.

Fiyat , araç grubu, kiralama tarihleri gibi rezervasyon bilgilerinde oluşabilecek tutarsızlık halinde tuncer oto kiralama kayıtları esas alınacaktır. Yazım hatalarından veya olası bir eksik bilgiden dolayı Tuncer oto kiralama sorumlu tutulamayacaktır.

Yapmış olduğunuz rezervasyon koşullarının değiştirilmesi talebi halinde ( dönüş tarihinin önce veya sonraya alınması, dönüş istasyonunun değişmesi, araç grubunun değiştirilmesi, kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi ) talep karşılanamayacağı gibi, karşılanması halinde de ek bir ücret talep edilmesi veya kiralama bedelinde bir indirim yapılamaması durumu ortaya çıkabilir.

Bazı havalimanlarından yapılacak olan kiralamalarda uçağa biniş kartı (boarding kart) sorgulanabilir.


Rezervasyon yoğunluğu olan dönemlerde araç kiralama bedelinin tamamı veya bir kısmı araç teslim esnasında veya sonrasında "mail order" veya "hesaba havale" yöntemlerinden birisi ile talep edilebilir.

Yapılmış olan rezervasyonların iptali halinde, aracın teslim alınacak olduğu zamandan 24 saat öncesine kadar iptal edilmesi durumunda her hangi bir ücret alınmamaktadır. 24 saatten daha az kalan sürelerde iptal edilmesi veya kiralama şartlarına uyulmamasından ötürü aracın teslim edilememesi halinde rezervasyonu yapılan aracın (1) günlük kira bedeli tahsil edilir. İptal bildirimleri yazılı olarak:  tuncer@tuncerrentacar.com adresine yapılmalıdır.Kiralama esnasında kira kontratı imzalatılacaktır. Detaylı bilgi için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.
Sık yapılan bir uygulama olmamasına rağmen yapmış olduğunuz rezervasyondaki seçilen araç marka ve modeli eşdeğer bir araç ile değiştirilebilir.

Yolculuklarınızda bir sorun ile karşılaşılmaması için tüm tedbirler alınmış olmasına rağmen olası bir ihtiyaç halinde size bildirilecek olan irtibat telefonlarını arayınız.

Kesin rezervasyon yaptırmanızı takiben rezervasyon departmanımız tarafından aranacak veya bir mail alacaksınız. Ödemenizi, aracı teslim alırken kredi kartı ile veya nakit olarak ödeyebilirsiniz. Nakit ödeme yapılsa dahi kredi kartınızdan kiraladığınız araç grubuna göre değişmekle birlikte 1000 TL tutarında bir ön provizyon bloke edilebilir. Tuncer oto kiralama araç teslim anında gerekli gördüğü hallerde kesin rezervasyon yaptırılmış dahi olsa varsa ödediğiniz para iade edilerek araç teslimini iptal edebilir.

Sitemizden yapmış olduğunuz rezervasyonlar "Araç Kiralama koşulları", "Fiyat Koşulları" ve "Site Kullanım Şartları"nın tarafınızdan okunup kabul edilmesi halinde geçerlidir. Bu Soru 19-08-2016, 08:26 tarihinde Oto Kiralama tarafından cevaplandı.

Etiketler:

"En" Sık Sorulan Sorular